finnova
5 دقیقه

فینووا تنها نماینده ایران در UBI Global – انتقال تجربیات مراکز رشد و شتابدهی

نوشته ای ازامیر لشکری
3 دی 1398

برنامه UBI Global در آبان 98 به میزبانی کشور قطر و با هدف انتقال تجربیات مراکز رشد و شتابدهی با حضور نمایندگان بیش از 387 مرکز از 53 کشور برگزار شد. آرین افشار مدیر فینووا در بخشی از این برنامه به معرفی اکوسیستم کارآفرینی ایران و فعالیت‌های این مرکز پرداخت. فینووا در جریان این رویداد با هدف گسترش ارتباطات بین‌المللی و تعامل چندسویه با مراکز رشد و شتابدهی دنیا، پس از ارائه مستنداتی از فعالیت‌های خود و اعتبارسنجی برنامه‌های شتابدهنده از سوی UBI Global، به عنوان تنها نماینده ایران به عضویت بزرگترین اکوسیستم جهانی مراکز رشد و شتابدهی کسب و کارهای نوآور درآمد.

فینووا تنها نماینده ایران در UBI Global - انتقال تجربیات مراکز رشد و شتابدهی 3

UBI Global سال 2013 در استکهلم سوئد تأسیس شد تا هابهای اصلی نوآوری در سراسر جهان را شناسایی کند و عوامل موفقیت آنها را با اکوسیستم نوآوری به اشتراک بگذارد. این مجموعه، مطالعات بنچمارک(نمونه‌کاوی) جهانی را برای کشف ویژگیهای مشترک رایج و برترین شیوه‌های شتابدهی آغاز کرده است. هدف UBI Global کمک به مراکز رشد و شتابدهنده‌ها برای بهبود برنامه‌ها، افزایش جذابیت برای استارتاپ‌ها، ارتقاء کارایی شتابدهنده‌ها و در نهایت بهبود توانایی آنها برای جذب سرمایه‌گذاری است.

این مجموعه پس از راه‌اندازی شبکه خود، خدمات مختلف خود را در قالب‌ مجموعه‌ای از مطالب آموزشی، ابزارهای مدیریتی، پلتفرم‌های ارتباطی و برگزاری رویدادهای شبکه‌سازی گسترش داد. بدین ترتیب نوآوری می‌تواند در هر جایی توسعه یافته و شکوفا شود.

در حال حاضر شبکه معتبر این مجموعه متشکل از مراکز رشد و شتابدهنده‌ها در 70 کشور، بیش از 700 برنامه شتابدهی را بصورت خصوصی، عمومی و یا مشارکتی اجرا می‌کنند. رویکرد UBI Global ایجاد ارتباط میان شرکت‌ها و اکوسیستم رشد و توسعه کسب و کار در جهان است.

ارسال نظر