finnova
5 دقیقه

چرا وجود شتابدهنده‌ ها در اکوسیستم مهم است؟

نوشته ای ازامیر لشکری
31 خرداد 1398

شتابدهنده‌ ها می‌توانند برای راه‌اندازی کسب و کار شما بسیار سودمند باشند، زیرا این مراکز با ساختاری مشخص، برنامه دقیقی را به شما ارائه می‌دهند تا کسب و کار شما بتواند در کمترین زمان ممکن رشد پیدا کند. در ادامه به برخی از امکاناتی اشاره خواهیم کرد که شتابدهنده‌ ها در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهند.
1) سرمایه – چیزی که برای طراحی و توسعه محصول، فضای کار، استخدام کارکنان و بازاریابی موردنیاز است. کمبود بودجه و نوسانات نقدینگی یکی از موارد مهمی است که صاحبان ایده را در موقعیت بدی قرار می‌دهد تا حدی که ممکن است افراد از اجرای ایده خود منصرف شوند. شتابدهنده‌ ها با ارائه حداقل سرمایه موردنیاز برای اجرا یا توسعه محصول این فرصت را در اختیار افراد قرار می دهند تا موقعیت رشد کسب و کار خود را تثبیت کنند و برای رشد بازار برنامه دقیقی داشته باشند.
2) مربیگری – یک مربی، فرد را قادر می‌سازد تا پیش بینی بهتر و شفافی درباره کسب و کار خود و آینده آن به دست آورد. شتابدهنده‌ ها، مربیان باسابقه و متخصص را در کنار تیم شما قرار می‌دهند که به شما کمک کنند تا تجربه کسب کنید و شانس موفقیت را افزایش دهید. آنها در شتابدهنده هستند تا فشار و استرس کار شما را با اشتراک دانش و تجارب خود کاهش دهند و به کسب درآمد بیشتر شما کمک کنند. آنها قدرت تفکر و احساس شما را بهبود می‌دهند. مربیان همچنین با استفاده از برنامه‌های مشاوره و مربیگری تلاش می‌کنند تا موانع و تردیدها را از سر راه بردارید و قاطعانه تصمیم بگیرید و آنها را عملی سازید.
3) شبکه‌سازی – وجود شبکه‌ای حرفه‌ای از افراد باتجربه و متخصص در اکوسیستم کارآفرینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما برای ملاقات با سرمایه‌گذاران، کسب شرکای بانفوذ، ساخت تیمی قوی و هماهنگ، کشف مشتریان و فرصت‌های جدید و برندسازی شخصی خود نیاز به چنین شبکه‌ای دارید. شبکه‌ای که می‌توانید در شتابدهنده‌ ها به دست آورید.
4) کارگاه‌های آموزشی – همیشه باید برای ریسک‌های احتمالی که ممکن است در آینده کسب و کار با آن مواجه شوید، آماده باشید. کارگاه‌های آموزشی باعث می‌شوند که تمام روندها، چالش‌ها، ریسک‌ها و پاداش راه اندازی یک کسب و کار موفق تا یک سرمایه‌گذاری جدید را درک کنید. شتابدهنده‌ ها با ابزارها و برنامه‌های آموزشی، شما را برای مقابله با چالش‌های راه اندازی کسب و کار و مدیریت ریسک‌های احتمالی آماده می‌کنند.
5) فضای کاری مشترک – برای هر چیزی که درست اتفاق می‌افتد، باید آن را در مسیر درستی قرار داد. شتابدهنده‌ ها علاوه بر موارد مذکور، یک فضای کاری عالی با تمام امکانات اداری موردنیاز در اختیار شما قرار می‌دهند تا با کمترین دغدغه بتوانید کسب و کار خود را راه اندازی کرده و توسعه دهید.

منبع: quora

ارسال نظر