finnova
5 دقیقه

برگزاری دوره‌های آموزشی با همکاری فینووا و پلیس فتا – جلوگیری از جرائم اینترنتی

نوشته ای ازامیر لشکری
18 تیر 1398

موج جدید وقوع جرائم اینترنتی و کلاهبرداری‌های در فضای استارتاپی ایران و عدم آشنایی صاحبان کسب و کارها با قوانین و روش‌های مقابله با تهدیدات یکی از مهمترین مسائل حوزه کسب و کارهای فعال در فضای مجازی به شمار می‌رود.

بسیاری از کسب و کارهای نوپا، بهترین ظرفیت برای استفاده در حوزه پیشگیری از جرائم اینترنتی را دارند. بنابراین بزرگترین حامی کسب و کارهای نوپا در حوزه امنیت سایبری، می‌تواند پلیس فتا باشد تا از بروز مشکلات حقوقی و نقض قوانین در فضای مجازی جلوگیری به عمل آید و استارتاپ‌ها بتوانند در فضایی امن به توسعه کسب و کار خود بپردازند. به عنوان مثال، یکی از مشکلات اصلی در فضای مجازی، مسئله احراز هویت است و عدم احراز هویت، فضای ارتکاب جرم را افزایش می‌دهد. در نتیجه استارتاپ‌ها با ایجاد بخش احراز هویت در سایت و اپلیکیشن می‌توانند از بروز کلاهبرداری پیشگیری نموده و احتمال وقوع جرم را به حداقل برسانند.

فینووا در این راستا با همکاری پلیس فتا دوره‌های آموزشی در زمینه آشنایی با قوانین، الزامات، جرائم و تهدیدات در کسب و کارها را برگزار می‌کند. نخستین دوره آموزشی با موضوع آشنایی با قوانین و فعالیت های تجاری در ایران روز شنبه مورخ 22 تیر 1398 در برج فناوری امیرکبیر از ساعت 16 تا 20 میزبان علاقمندان و صاحبان کسب و کارهای نوپا خواهد بود.

آشنایی با بخش‌های مرتبط قانون مجازات اسلامی با حوزه کسب و کار، قانون جرایم رایانه‌ای، الزامات حقوقی کسب و کارها در قانون جرائم اینترنتی، قانون تجارت، مالکیت معنوی و سایر قوانین مرتبط با حوزه فعالیت‌های استارتاپی، مهمترین مخاطرات و چالش‌های حقوقی کسب و کارها با پلیس و قوه قضاییه سرفصل‌های این دوره آموزشی است.

علاقمندان جهت شرکت در این دوره‌های آموزشی می‌توانند به صفحه رویدادها در سایت فینووا مراجعه کنند.

ارسال نظر