finnova
5 دقیقه

نشست خبری شتابدهنده فینووا برگزار شد

نوشته ای ازامیر لشکری
1 اردیبهشت 1397

در یک نشست خبری که روز چهارشنبه ۲۹ فروردین‌ماه برگزار شد، مدیر فینووا از آغاز به کار شتابدهنده فینووا در مرکز نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی خبر داد.
او در این نشست گفت: فینووا از سال ۹۴ به‌عنوان بازوری نوآوری باز شرکت ارتباط فردا آغاز به کار کرد.
طی حضور شتابدهنده فینووا در دانشگاه امیرکبیر، تا  ۵۰ استارتاپ در آن حضور داشتند که می‌توان از تپسی، کاموا و ایوند که رشد خوبی داشتند نام برد.
فینووا که یکی از بازیگران اصلی اکوسیستم کارآفرینی محسوب می‌شود توانسته وجهه خوبی از خود جهت تعامل با استارتاپ‌ها بسازد.
به گفته بدیعی فینووا بر اساس برنامه‌ریزی خود پس از تجهیز شتابدهنده در مرکز نوآوری علامه طباطبایی، از شروع سال جدید آماده بهره‌برداری شده و با فراخوان و بررسی درخواست‌ها آغاز به کار کرده است.
تمرکز فینووا روی حوزه فین‌تک است زیرا ما فین‌تک را باز می‌بینیم و معتقدیم صنایع مالی به اغلب استارتاپ‌ها می‌توانند کمک کنند.

آرین افشار، مدیر برنامه‌ شتابدهنده فینووا در خصوص برنامه‌ریزی و علت راه‌اندازی شتابدهنده فینووا گفت: در مدتی که ما در فضای کار اشتراکی فینووا با بیش از ۴۰ شتابدهنده کار می‌کردیم، نیاز آموزش برای استارتاپ‌ها را درک کردیم و سعی کردیم بر روی مربیگری متمرکز شویم و روی دو تیمی که وارد چرخه اول شتابدهی شدند در حال اجرای این کار هستیم.
ما در دو سطح سرمایه‌گذاری ورود خواهیم کرد و سرمایه اختصاص یافته به دوره شتابدهی تا سقف ۵۰ میلیون با دریافت حداکثر ۱۵ درصد سهام است. وی گفت: تیم‌هایی می‌توانند وارد چرخه شتابدهی شوند که یک محصول اولیه از ایده خود داشته باشند. پذیرش ما تا ۱۰ اردیبهشت است و حداکثر تا یک هفته پس از این زمان، درخواست‌ها را بررسی می‌کنیم و در نهایت از تیم‌های منتخب برای مصاحبه حضوری دعوت می‌کنیم تا تیم‌های راه یافته به مرحله پیش شتاب‌دهی مشخص شوند.

همچنین تمرکز دوره پیش شتابدهی بر روی آموزش تیم‌ها است. حوزه پذیرش ما در تمامی بخش‌های حوزه‌ فین‌تک و حوزه‌های دیگر مانند آموزش، باشگاه مشتریان، تبلیغات و… نیز می‌باشد.

ارسال نظر