فضای کار اشتراکی 16

فضای کار اشتراکی فینووا

فضای کار اشتراکی فینووا تنها جایی برای استقرار یک کسب‌وکار با هدف کاهش هزینه‌های جاری یک دفتر کار نیست! ما به هر فرد مستعد و توانمند در کنار امکانات یک فضای کار، فرصت بهره‌مندی از مشاوره، هم‌افزایی، اشتراک دانش و انتقال تجربه، خدمات جانبی و هر آنچه از ”یک فضای کاری پویا“ انتظار دارد را به او خواهیم داد. هر فرد در چنین فضایی می‌تواند یاد بگیرد، تجربه کند و ارتباطات خود را توسعه دهد.

علاوه بر این، استارتاپ‌ها می‌توانند با شبکه سرمایه‌گذاران فینووا در ارتباط باشند تا از این فرصت برای جذب سرمایه استفاده کنند. شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز با حضور در این فضا از فرصت شناخت تیم‌های مستعد و ارائه خدمات به آن‌ها بهره‌مند خواهند شد. بیش از 60 استارتاپ تا پایان سال 97 از امکانات فضای کار فینووا استفاده کرده‌اند که 30 درصد از این تعداد در حوزه فینتک فعالیت داشته و 25 درصد استارتاپ‌ها موفق به جذب سرمایه شده‌اند. فینووا در تلاش است تا با ایجاد این بستر مناسب و باکیفیت، مسیر رشد استارتاپ‌ها را هموار کند.

فضای کار اشتراکی 17

پلتفرم هم افزایی، اشتراک دانش و یادگیری

فضای کار اشتراکی 18

مکانیزم اشتراک دانش و تجربه

فینووا عناصر سرگرمی و رفاهی را به صورت یکپارچه در فضای کاری قرار داده است تا در کنار ایجاد آرامش بتواند حس اعتماد و به اشتراک‌گذاری دانش را تقویت کند. ما با چیدمان میزها و ایجاد فاصله مناسب سعی داریم که جریان ارتباطی و اطلاعاتی میان افراد را حفظ نموده و گسترش دهیم تا تناسب کافی بین تفکر جمعی و خلوت فردی فراهم باشد.

فضای کار اشتراکی 19

رویدادها و جلسات داخلی

ما برای افزایش کیفیت کار تیمی، درک همکاری داوطلبانه و شناخت بهتر افرادی که در فضای کار حضور دارند رویدادهای مفرح و جذابی را در نظر گرفته‌ایم. در کنار این رویدادها، جلساتی را بطور منظم برای بررسی مشکلات افراد حاضر در فضای کار برگزار می‌کنیم تا علاوه بر تلاش در جهت رفع مشکلات، تمامی افراد به اهمیت حضور خود در این فضا آگاه باشند.

فضای کار اشتراکی 18

گفتگو و هم‌افزایی

فینووا به دنبال ایجاد ظرفیت جدیدی است که از مشارکت و گفتگوی افراد در فضای کار اشتراکی حاصل می‌شود. این ظرفیت در فینووا با ایجاد ارتباطات تازه، گفتگو درباره مباحث مختلف و انتقال تجربه میان افراد به دست می‌آید. ما معتقدیم که فضای هم‌افزا سبب تسهیل کارها و رفع سریع مشکلاتی می‌شود که ممکن است هر فرد یا تیم در مسیر خلق و رشد کسب و کار با آن مواجه شود.

محیط کار بدون دغدغه و پویا

فضای کار اشتراکی 21

امکانات ویژه

 • خط تلفن اختصاصی
 • کدپستی اختصاصی
 • لاکر

فضای کار اشتراکی 22

امکانات پایه

 • میز و‌ فضای‌ کار‌ اشتراکی
 • اتاق جلسات منعطف برای جلسات مختلف
 • چای و قهوه رایگان
 • اینترنت
 • اتاق استراحت
 • اتاق بازی و ناهارخوری

خدمات ارزش محور

فضای کار اشتراکی 23

شبکه و امکانات ارتباط فردا و فینوتک

شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا و فینوتک در راستای سیاست نوآوری باز از مهمترین همراهان خانواده فینووا هستند. شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا با شناخت عمیق فضای بانکی و تجارت الکترونیکی در ایران، ارتباطات گسترده در صنعت مالی و ارائه خدمات فین‌تک ویژه کسب‌وکارهای آنلاین از یک سو و شرکت فینوتک با ارائه خدمات بانک‌ها، بیمه‌ها، شرکت‌های حوزه مخابرات، بازار سرمایه در قالب سرویس‌های شخصی‌سازی به صورت API باز از سوی دیگر خدمات ارزشمندی را به استارتاپ‌ها ارائه می‌دهند.

فضای کار اشتراکی 24

سرویس‌های ویژه همکاران استراتژیک

فینووا با همکاری شرکت‌های کوچکی که زمانی استارتاپ بودند و نیز شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگی که سرویس‌های موردنیاز استارتاپ‌ها را در زمینه‌های گوناگون در اختیار دارند، امکانی را ایجاد نموده است تا افراد و تیم‌های مستقر در فضای کار اشتراکی بتوانند با تخفیف ویژه از این خدمات استفاده کنند. همکاران ما در زمینه‌های مالی، حقوقی، بازاریابی، اطلاع‌رسانی، تبلیغات، استخدام، برون‌سپاری، تولید محتوا و غیره آماده ارائه خدمات خود به خانواده فینووا هستند.

شتابدهنده - فینووا

معرفی به شبکه سرمایه‌گذاران

استارتاپی که در فضای کار اشتراکی حضور دارد توسط کارشناسان ما مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. ما در این فضا روزانه با اعضای تیم‌ها در ارتباط هستیم و پیرامون روند توسعه کسب و کارشان و مشکلات پیش رو با آنها گفتگو می‌کنیم و در نتیجه شناخت مناسبی از تیم پیدا خواهیم کرد. بنابراین با توجه به عملکرد استارتاپ و کیفیت اعضای تیم می‌توانیم این فرصت را ایجاد کنیم تا از یک سو شبکه سرمایه‌گذاران فینووا از نزدیک با کسب و کار آشنا شده و از سوی دیگر شرایط جذب سرمایه را برای استارتاپ فراهم کنیم.

تیم‌های شاخص

تپسی

فول فکر

پی پینگ

نوبیتکس

کاموا

طرح‌ها

حضور در فضای کار اشتراکی فینووا پس از ارزیابی اولیه و مصاحبه حضوری امکان‌پذیر است. بنابراین با توجه به فرآیند ارزیابی، هزینه حضور تیم‌های استارتاپی و فریلنسرها کمتر از بهای اصلی اعلام شده است.

فضای کار اشتراکی 25

تیم های استارتاپی

 • میز و‌ فضای‌ کار‌ ثابت
 • اتاق جلسات
 • چای و قهوه رایگان
 • اینترنت
 • اتاق استراحت
 • اتاق بازی و ناهارخوری

ماهانه (به ازای هر صندلی)

 800 هزار تومان

600 هزار تومان (شش ماه اول)

ثبت نام

فضای کار اشتراکی 26

فریلنسر

 • میز و‌ فضای‌ کار‌ به صورت پاره وقت یا تمام وقت
 • اتاق جلسات
 • چای و قهوه رایگان
 • اینترنت
 • اتاق استراحت
 • اتاق بازی و ناهارخوری

ماهانه (به ازای هر صندلی)

 800 هزار تومان

350 هزار تومان (پاره وقت)

650 هزار تومان (تمام وقت)

ثبت نام

فضای کار اشتراکی 27

ارائه آفیس به شرکت‌ها و سازمان‌ها

 

هر شرکت کوچک با حضور در فضای کار اشتراکی فینووا می‌تواند علاوه بر بهره‌مندی از فضای کار، فرصت آشنایی با استارتاپ‌ها و ارائه خدمات خود را نیز به همراه داشته باشد. سازمان‌ها نیز با حضور در این فضا می‌توانند افراد متخصص و استارتاپ‌های توانمند را مورد ارزیابی قرار داده و علاوه بر ارائه سرویس، از فرصت همکاری و سرمایه‌گذاری استفاده کنند. متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آفیس های فینووا می‌توانند با ما در تماس باشند.

 

تماس با ما

سوالات متداول
برای من ایجاد ارتباط با افراد و توسعه شبکه ارتباطی با دیگران مهم است؛ فینووا در این زمینه چه امکاناتی دارد؟

ما اعتقاد داریم مهم‌ترین ارزش حضور در فینووا ایجاد ارتباط و توسعه شبکه (کامیونیتی) است. در این زمینه ابزارهای مختلفی مثل نقشه دانش، ماهنامه داخلی، رویدادها، دورهمی‌های داخلی و … وجود دارد که هدف آنها ایجاد ارتباط بین افراد است. شما در فینووا به راحتی می‌توانید با تیم‌ها و افراد مختلف آشنا شوید و از تجارب و مهارت‌های آنها بهره‌مند شوید؛ اما در نهایت کاملا به خود شما بستگی دارد که به چه میزان از این امکانات برای ایجاد ارتباطات جدید استفاده کنید.

در فینووا تا چه حد امنیت برای وسایل وجود دارد؟

فضای کار اشتراکی فینووا در ساختمان فناوری دانشگاه امیرکبیر مستقر است و ساختمان دارای تیم حراست شبانه‌روزی است. همچنین تمام فضای فینووا نیز تحت پوشش دوربین‌های مداربسته کنترل می شود و تاکنون هیچ مشکلی رخ نداده است؛ اما طبیعتا توصیه می‌شود لوازم و دستگاه‌های گران‌قیمت و مهم حتی‌الامکان در لاکرها (کمدهای اختصاصی) قرار داده شود.

آیا امکان بازدید از فینووا وجود دارد؟

بله، بازدید از فینووا در روزهای پنجشنبه از ساعت 10 الی 12 و صرفا با هماهنگی قبلی با شماره تلفن 42719002 (سرکار خانم سعادت، مدیر داخلی فینووا) امکان پذیر است.

آیا به صورت استثنا امکان استفاده از فضای کار اشتراکی فینووا در روزهای تعطیل وجود دارد؟

به طور قطعی و حتمی خیر

ساعت کاری فینووا به چه صورت است؟

روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 21:45 – در این روزها ورود به ساختمان تنها تا ساعت 19 امکان پذیر است و پس از ساعت 19 به هیچ عنوان امکان ورود به ساختمان وجود ندارد.
روزهای پنج شنبه از ساعت 7:30 الی 17 – در روز پنجشنبه ورود به ساختمان تنها تا ساعت 14 امکان پذیر است و پس از ساعت 14 به هیچ عنوان امکان ورود به ساختمان وجود ندارد.
روزهای جمعه و روزهای تعطیل رسمی، فینووا تعطیل است.

مدت زمان حضور یک تیم در فینووا چند ماه است؟

هر تیم حداکثر دو سال می تواند در فینووا مستقر باشد که پس از گذشت هر شش ماه هزینه میزبها افزایش پیدا می‌کند.

مشاغل آزاد مانند مرتبط با ماشین و ابزار و تجهیزات امکان استفاده از فضای کار اشتراکی و ثبت نام برای پذیرش را دارند؟

خیر تیم‌های استارتاپی و فریلنسرهایی که بر بستر IT فعالیت می‌کنند و محصولاتشان نرم افزاری و در حیطه اپلیکیشن‌های موبایلی و پلتفرم‌های اینترنتی می‌باشد

محدودیت ظرفیت یک تیم برای پذیرش چند نفر می باشد ؟

نهایتا 8 نفر

چرا فینووا تیم‌ها را برای ورود به فضای کار اشتراکی ارزیابی می‌کند؟

هزینه‌هایی که برای استقرار از تیم‌ها دریافت می‌شود مشمول یارانه‌ای است که از سوی فینووا پرداخت می‌گردد و در حقیقت هزینه‌ای که تیم‌ها پرداخت می‌کنند کمتر از هزینه واقعی است. همچنین باتوجه به حجم بالای درخواست‌ها برای حضور در فینووا همواره این دغدغه وجود دارد که تیم‌ها و افرادی در فینووا حضور داشته باشند که به جهات مختلف امکان هم‌افزایی بیشتری ایجاد کنند تا شبکه ارتباطات مفیدتری در فینووا شکل بگیرد. بنابراین تیم‌ها و افراد قبل از استقرار، فرایند ارزیابی اولیه را طی می‌کنند.

آیا حضور تیم‌ها در فضای کار اشتراکی مستلزم انتقال سهام یا هر گونه مشارکت فینووا در تیم یا محصول است؟

خیر، با حضور در فضای کار اشتراکی به هیچ عنوان الزامی برای مشارکت فینووا در تیم یا محصول وجود ندارد و از تیم ها صرفا میزبها دریافت می‌گردد. در صورتی که فرایند مذاکره و ارزیابی تیم‌ها به صورت داوطلبانه طی شود ممکن است در زمان حضور در فینووا استارتاپی وارد مرحله سرمایه‌گذاری و جذب سهام شود.

من دانشجوی دانشگاه امیرکبیر هستم، آیا برای استقرار در فینووا اولویت دارم؟

در صورتی که محصول شما در لیست حوزه‌های مورد پذیرش فینووا باشد و همچنین کیفیت قابل قبولی از نظر استانداردهای فینووا در جذب داشته باشد، استقرار شما در اولویت خواهد بود.

بر اساس ایمیلی که دریافت کردم نام من (تیم من) در لیست انتظار قرار گرفته است، پس از چه مدت می‌توانم در فینووا مستقر شوم؟

افزایش یا کاهش ظرفیت تیم‌ها یا افراد کاملا بستگی به خود آنها دارد و همچنین در زمان‌های مختلف تعداد افراد حاضر در لیست انتظار متفاوت است. با توجه به این دو نکته متاسفانه این امکان وجود ندارد که زمان انتظار به صورت دقیق مشخص شود. اما به محض وجود ظرفیت فضای کار و با توجه به اولویت، به افراد حاضر در لیست انتظار اطلاع‌رسانی می‌شود.

پلن اشتراکی و ثابت برای فریلنسرها چه تفاوتی دارد؟

فریلنسرهایی که پلن ثابت را انتخاب می کنند فضای مشخص و ثابتی خواهند داشت و یک لاکر(کمد اختصاصی) نیز به آنها تخصیص داده می‌شود. در پلن اشتراکی فضای ثابت و لاکر در اختیار این افراد قرار نمی‌گیرد و حضور به صورت شناور در فضاهای خالی موجود خواهد بود.

آیا امکان حضور در فینووا به صورت آزمایشی وجود دارد؟

خیر، متاسفانه در حال حاضر امکان حضور آزمایشی در فینووا فراهم نیست.

آیا فینووا سیستم کامپیوتر نیز در اختیار تیم‌ها و افراد قرار می‌دهد؟

خیر، برای هر میز تنها تلفن و اینترنت در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

کیفیت اینترنت فینووا به چه صورت است؟

اینترنت به دو صورت وایرلس و شبکه کابلی در دسترس است؛ به ازای هر صندلی یک Node شبکه اختصاصی وجود دارد که طبیعتا سرعت و کیفیت بسیار بهتری نسبت به شبکه وایرلس دارد و پیشنهاد ما استفاده از شبکه کابلی است. اینترنت در فینووا محدودیت حجمی ندارد اما بر پهنای باند هر کاربر محدودیتی اعمال می‌شود.

آیا فضایی برای سیگار کشیدن در فینووا وجود دارد؟

بله، این امکان در بالکن طبقه بالایی فینووا وجود دارد.

آیا فضای کار اشتراکی فینووا پارکینگ دارد؟

خیر، فضای کار اشتراکی فینووا (مستقر در محدوده چهارراه ولیعصر) پارکینگ ندارد، اما با توجه به اینکه فینووا در محدوده طرح ترافیک واقع شده است معمولا در کوچه‌ها و خیابان‌های اطراف به راحتی فضای پارک اتومبیل یافت می‌شود.

آیا می توانم در فینووا کمد اختصاصی داشته باشم؟

هر تیم استارتاپی، هر یک از فریلنسرهای پلن ثابت و هر یک از آفیس ها می توانند یک لاکر به صورت رایگان داشته باشند و در صورتی که افراد بیشتر از یک لاکر نیاز داشته باشند در صورت وجود ظرفیت خالی، با هزینه ماهیانه 15 هزارتومان لاکر به آنها تخصیص داده می شود.

آیا امکان استفاده از دستگاه و خط تلفن نیز در فینووا وجود دارد؟

این امکان توسط فینووا ارائه نمی شود اما تیم ها می توانند برای دریافت تلفن مستقل خارج از سیستم فینووا و تخصیص خط با مخابرات هماهنگی های لازم را انجام دهند.

آیا می‌توان برای برگزاری کارگاه، دوره و فعالیت‌های آموزشی از اتاق جلسات استفاده کرد؟

خیر، اتاق‌های جلسات برای آموزش در اختیار اعضاء قرار نمی‌گیرد. تیم‌ها و فریلنسرها فقط برای برگزاری جلسات کاری درون گروهی و برون سازمانی، جلسات اسکایپی، و … می‌توانند از اتاق جلسات استفاده کنند.

آیا استفاده از اتاق جلسات محدودیت دارد؟

رزرو هر اتاق در بازه‌های زمانی 2 ساعته امکان پذیر است. در واقع در صورتی که یک تیم بیش از 2 ساعت (به صورت مستمر) به اتاق جلسه نیاز دارد می‌تواند از اتاق جلسه‌های دیگر استفاده کند.

در هر یک از اتاق جلسه های فینووا چه امکاناتی وجود دارد؟

اتاق جلسه نارنجی با 8 نفر ظرفیت، تلویزیون، کابل hdmi، پریز برق و تخته وایت بورد دارد. اتاق جلسه آبی نیز با 6 نفر ظرفیت همین امکانات را داراست و اتاق جلسه سبز با 4 نفر ظرفیت تنها دارای تخته وایتبورد است.

آیا اتاق جلسه های فینووا عایق صدا هستند؟

اتاق جلسه نارنجی ( 8 نفره) تا حد خوبی عایق صداست و بعضا می توان برای کارهایی مثل ضبط پادکست نیز از این اتاق جلسه استفاده کرد. اما دو اتاق جلسه آبی و سبز نسبت به اتاق نارنجی کمتر عایق صدا هستند.

آیا برای تیم ها و افرادی که در فینووا مستقر نیستند امکان استفاده از اتاق جلسات وجود دارد؟

خیر، در حال حاضر تنها تیم‌ها و افرادی که در فینووا مستقر هستند می‌توانند از اتاق جلسات استفاده کنند.

در فینووا چند اتاق جلسه وجود دارد و چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

در فضای کار اشتراکی فینووا سه اتاق جلسه با ظرفیت های 8، 6 و 4 نفره وجود دارد که در حال حاضر استفاده از آنها نامحدود و رایگان است و رزرو هر یک از اتاق‌های جلسه از طریق پنل انجام می‌گردد.

آیا امکان استفاده از کدپستی در فینووا وجود دارد؟

بله، برای تیم هایی که در فینووا مستقر هستند و سه ماه از استقرار آنها گذشته است امکان تخصیص کدپستی وجود دارد. تیم‌ها یا افرادی که در فینووا حضور ندارند “به هیچ عنوان” نمی‌توانند به صورت غیابی کدپستی و آدرس دریافت کنند.

چه امکانات اشتراکی در فینووا وجود دارد؟

اتاق جلسات، اتاق سکوت و استراحت، اتاق بازی، فضای غذاخوری، ماکروفر و گرمکن غذا، چای (رایگان)، دستگاه قهوه جوش و قهوه رایگان، پرینتر اشتراکی، اینترنت و فضای باز گفتگو امکاناتی است که در کنار فضای کار در فینووا ارائه می شود.

تیم ها

لندین

خارج شده از فینووا

باشگاه پیشنهاد

خارج شده از فینووا

نویسش

حاضر در فینووا

نامینیست

حاضر در فینووا

اسنیدز

خارج شده از فینووا

بیشتر +

همین حالا فرم درخواست خود را تکمیل کنید

اخبار و بلاگ

فرصت‌ها و راهکاری «فضای کار اشتراکی» در ایام کرونا

23 تیر 1399 بیشتر

مزایای استفاده از فضای کار اشتراکی چیست؟

30 شهریور 1398 بیشتر

10 سوالی که باید قبل از انتخاب فضای کار بپرسید

9 مرداد 1398 بیشتر
بیشتر