finnova
5 دقیقه

رویداد «هفته استارتاپ تهران» با حمایت فینووا برگزار شد

نوشته ای ازامیر لشکری
10 شهریور 1397

هفته استارتاپ تهران بر پایه شعار “اکوسیستم ارزش‌آفرینی ایران زیر یک سقف ” و با حمایت فینووا برگزار شد. این رویداد از 12 مردادماه آغاز شد و با برگزاری یک کارگاه، سه پنل و ۱۰ سخنرانی و با محوریت بلاک‌چین و بررسی مشکلات استارتاپ‌ها برای توسعه و پیشرفت کسب‌وکارها” در تاریخ 19 مردادماه پایان یافت.
در تاریخ ۱۳ مرداد سه کارگاه با موضوعات “تفکر از دیدگاه یک مدیر محصول، بررسی اصول بازاریابی و روش‌های ارائه‌ی خوب” در پارک فناوری پردیس برگزار شد. ۱۴ مرداد در روز کسب‌وکار، کارگاه‌های آموزشی با تمرکز بر مدل کسب و کار، توسعه مشتریان، رهبری و مدیریت تیم استارتاپی، طراحی و اجرا شد. ۱۵ مرداد روز “بلاک‌چین” این رویداد بود که به میزبانی صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد و کارگاه¬های این روز به صورت تخصصی به موضوع بلاک‌چین اختصاص داشت. ۱۶ مرداد نیز کارگاه‌های مورد نیاز برای کسب ‌و کارها در پارک فناوری پردیس ارائه شد و افراد به ارائه ایده‌های خود در زمینه‌های منتخب پرداختند.

هفته استارتاپ تهران از ۱۷ تا ۱۹ مرداد وارد بخش دوم خود یعنی  استارتاپ ویکند بلاک‌چین تهران شد. پس از ارائه ایده‌ها، افراد منتخب در روز ۱۷ مرداد تیم‌های خود را تشکیل دادند و در ۱۸ مرداد  روی مدل درآمدی، اعتبارسنجی و تولید نمونه‌اولیه محصول خود کار کردند و در تاریخ ۱۹ مرداد به ارائه‌ نمونه محصول خود پرداختند.
هفته استارتاپ تهران روز جمعه 19 مردادماه با برگزاری مراسم اختتامیه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اعلام اسامی تیم‌های برگزیده و اهدای جوایز، به کار خود پایان داد. که برگزیدگان این رویداد به شرح زیر اعلام شدند:
رتبه سوم مشترک – بلاک هوم: جذب سرمایه با استفاده از توکنایز کردن پروژه های ساختمانی.
رتبه سوم مشترک – اسمارت اکو: اکوسیستم بین کسب و کار ها با استفاده از قرارداد های هوشمند.
رتبه دوم – سایان: پلتفرم حسابداری بر بستر بلاک چین.
رتبه اول – نسخینو: حذف نسخه ی پزشک بعد از تشخیص پزشک بر بستر بلاک چین.
به گفته برگزارکنندگان، یکی از مهمترین دستاوردهای این رویداد، تحقق شعار “اکوسیستم ارزش‌آفرینی ایران زیر یک سقف” بود،  که به شکل قابل قبولی محقق شد.

ارسال نظر