finnova
5 دقیقه

ارتباطات در فضای کار اشتراکی

نوشته ای ازامیر لشکری
15 تیر 1398

این روز ها فعالیت در فضای کار اشتراکی طرفداران زیادی پیدا کرده است. زمانی که کارآفرینان به تنهایی کار می‌کنند، ارزش ارتباطات در دنیای کسب و کار را درک نخواهند کرد؛ ایجاد روابط در رویدادهای عمومی یکی از روش‌هایی است که تمامی شرکت‌ها برای شناخت افراد یا جهت برقراری ارتباط با دیگر شرکت‌ها، راه شما را برای رسیدن به موفقیت هموار می‌کنند. وقتی در فضای کاراشتراکی مشغول کار هستید، اطراف شما کارآفرینانی هستند که با جدیت توسعه و رشد کسب و کار خود را دنبال می‌کنند.

فضاهای کاراشتراکی تنها جایی برای کار کردن نیست. این فضا‌ها سعی دارند تا کانون انرژی برای کارآفرینان باشند. جایی که ارتباطات، احساسات و موفقیت‌ها را شکل می‌دهد. افراد متخصص و باتجربه نیز در فضاهای کار اشتراکی حضور دارند که در نتیجه آن می‌توان از دانش این افراد برای پیشبرد اهداف کسب و کار بهره برد. در ادامه به روابط مهمی اشاره می‌کنیم که در فضاهای کاراشتراکی بوجود می‌آید:

استاد برقراری ارتباط

این فرد در تمامی فضاهای کاراشتراکی دنیا وجود دارد. آن‌ها با برگزاری رویدادهای داخلی تلاش می‌کنند تا فضای پرانرژی و بانشاطی را برای آشنایی و برقراری ارتباط افراد با یکدیگر ایجاد نمایند. در این رویدادها علاوه بر سخنرانی افراد جهت انتقال دانش و بررسی دغدغه‌ها، معرفی افراد تازه وارد نیز انجام می‌شود تا اعضای فضای کار اشتراکی با مهارت‌ها و تجارب شخص آشنا شوند تا در صورت نیاز به او مراجعه کنند.

همسایه یا بهترین دوست

وقتی که شما به فرد یا تیمی بسیار نزدیک هستید، عدم برقراری و توسعه روابط شما با همسایه‌تان سخت است. هر چه باشد شما بیشتر وقتتان رد فضای کار اشتراکی را با آن‌ها می‌گذرانید. شناخت و تعامل با چنین افرادی برای شما بسیار سودمند است. نه تنها شما از حضور این افراد به عنوان یک دوست خوشحال هستید که در کنار او کار می‌کنید بلکه روابط او نیز سبب گسترش روابط شما نیز می‌شود؛ فضای کار اشتراکی داشتن چنین روابطی را برای شما فراهم خواهد کرد. چیزی که هیچ کدام از کارآفرینانی که به تنهایی کار می‌کنند مانند آن را ندارند!

مدیر باتجربه

فضاهای کاراشتراکی امکانات بسیاری دارند که ممکن است درباره آن‌ها چیزی ندانید. قطعا دفترچه راهنمای فضای کاراشتراکی آموزنده خواهد بود ولی بهتر نیست که با یک نفر در این ‌باره صحبت کنید؟ مدیران فضای کاراشتراکی زیر و بم فضا و امکانات و خدمات قابل ارائه را می‌دانند به صورتی که می‌توانند شما را به هر آنچه از فضای کار نیاز دارید برسانند.

محیط دوستانه

افرادی که در فضای کار اشتراکی حضور ندارند ادعا می‌کنند که چنین محیطی با تعداد زیادی از افراد بسیار سرسام آور است. خوشبختانه، اغلب افرادی که در این فضاها حضور دارند دارای اخلاق حرفه‌ای، خوش برخورد و تعاملی هستند، به طوری که اگر تنها یک صحبت کوتاه درباره آخرین سفر یا مشکلاتتان با آن‌ها داشته باشید، این گفتگوی ساده به یک رابطه باارزش و بلندمدت تبدیل خواهد شد.

ارسال نظر