finnova
5 دقیقه

پنل شتابدهنده‌ ها در رویداد جاده ابریشم با حضور آرین افشار مدیر فینووا برگزار شد

نوشته ای ازامیر لشکری
5 آبان 1397

این پنل با اجرای محمدرضا ازلی به بررسی عملکرد شتابدهنده‌ ها و استارتاپ‌های موفق آنها، مدل‌های درآمدی، برنامه‌های آتی شتابدهنده‌ها و آینده اکوسیستم کارآفرینی ایران پرداخت.
آرین افشار در این پنل اظهار کرد: “شتابدهنده فینووا کمتر از یک سال است که کار خود را آغاز کرده و پیش از این نیز در فضای کار اشتراکی به استارتاپ‌ها خدمات خود را ارائه می‌داد. مه‌کارت و سایبورگ از جمله استارتاپ‌های موفق این شتابدهنده به شمار می‌آیند.”

او در ادامه گفت: “شتابدهنده‌ها با توجه به استراتژی خود تمایل دارند بیشتر در مرحله پساشتابدهی (Post Acceleration) فعالیت کنند به نحوی که ایده استارتاپ شکل گرفته باشد و یا استارتاپ، نمونه محصول اولیه (MVP) داشته باشد. استارتاپ‌های موفق و باکیفیتی که این روزها شاهد حضور پررنگ آنها در اکوسیستم هستیم، حاصل رویدادهای استارتاپ ویکندی هستند که در سال‌های گذشته بطور مستمر برگزار شده است. متاسفانه برگزاری رویدادهای باکیفیت استارتاپ ویکند در سال‌های اخیر کمرنگ شده که این موضوع سبب افت کیفی تیم‌های استارتاپی شده است. تمرکز بر رشد جامعه در اکوسیستم کارآفرینی ایران یک ضرورت است و در صورتی که رویدادهای کارآفرینی هدفمند بطور مستمر برگزار شوند، شاهد افزایش استارتاپ‌های باکیفیت خواهیم بود.”

افشار درباره  نحوه سرمایه‌گذاری شتابدهنده فینووا در استارتاپ‌های دارای محصولی که ورود به بازار داشته‌اند و برنامه‌های فینووا در خصوص مشاوره به آن‌ها توضیحاتی ارائه کرد. او در خصوص برنامه‌های آتی فینووا  از راه‌اندازی دو مرکز در شهر مشهد و سنندج خبر داد و ابراز امیدواری کرد: “حضور شتابدهنده‌ها در سایر شهرها می‌تواند علاوه بر حمایت از استعدادهای جوان به رشد پایدار اکوسیستم کمک کند.”

ارسال نظر